Jak tanio podróżować po Europie?

0

5226308-turystki-900-600Wiele młodych osób decyduje się na zwiedzanie Europy, kiedy kończą lub mają zaczynać swoją edukację. Bardzo często zależy im na tym, aby ich eurotrip był jak najtańszy i aby towarzyszyło mu jak najwięcej miłych przeżyć. Jak zorganizować taki wypad, aby kosztował jak najmniej?

To wcale nie jest takie trudne. Najlepiej jest szukać biletów lotniczych jak najszybciej. Bez wątpienia można bardzo tanio podróżować samolotem po Europie. Wiele linii lotniczych oferuje bardzo duże zniżki w określonych dniach na niektóre przeloty. Czasami można polecieć gdzieś nawet za złotówkę. Warto jest szukać takich tanich połączeń i bukować je odpowiednio wcześniej. Można w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy. Na miejscu, najlepiej jest wynajmować samochód. Dzięki niemu można poczuć się niezależnym i podróżować bez problemu. Oczywiście w niektórych dużych miastach, jak Paryż, czy Londyn raczej nie ma to sensu. Tam lepiej jest przemieszczać się pociągiem i metrem.

Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego noclegu. Istnieje kilka metod na to, żeby za nocleg zapłacić jak najmniej. Można zdecydować się na spanie w hostelach. Powstają one w większości europejskich miast i miasteczek. Można tam bardzo tanio spędzić noc, jednakże trzeba się liczyć z tym, że czasami w jednym pokoju śpimy z obcymi sobie osobami. Dużo bardziej komfortowym rozwiązaniem jest wynajęcie czyjegoś mieszkania. Powstaje coraz więcej serwisów internetowych, które umożliwiają wynajęcie i zarezerwowanie mieszkania na określony okres czasu. Można w ten sposób bardzo miło spędzić czas. Można też samodzielnie przygotowywać swoje posiłki, co pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Warto jednak choć raz w każdym mieście wybrać się do restauracji, aby poznać lokalne smaki.

Leave a Reply