Jak zaplanować eurotrip?

0

world-1264062_1280Europa jest pięknym kontynentem, zapełnionym starymi miasteczkami pamiętającymi średniowiecze oraz niesamowitą florą i fauną. Dzięki temu, że jest to kontynent zróżnicowany, można tu spędzać czas w przeróżny sposób. Wiele osób decyduje się więc na swego rodzaju eurotrip, czyli po prostu wycieczkę do Europie i chcą one poznać wszystkie uroki i zakamarki tego kontynentu. Najczęściej na taki krok decydują się młode osoby, które kończą szkołę średnią i zastanawiają się po prostu co zrobić ze swoim życiem.
Oczywiście, nie ma możliwości aby w miesiąc zwiedzić całą Europę. Trzeba więc zdecydować się na wybór kilku konkretnych miast i zaplanować podróż w odpowiedni sposób. Większość osób wybiera miasta największe i najbardziej znane. Najczęściej odwiedzane są w ramach takiego wyjazdu więc Paryż, Londyn, Rzym, czy też Mediolan lub Wiedeń. Dzięki temu, można bez problemu przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi miejscami na mapie. Obecnie wszystkie duże miasta w Europie posiadają bezpośrednie połączenia kolejowe. Można też bez problemu skorzystać z tanich lotów lub też przemieszczać się samochodem. Ta ostatnia opcja będzie z pewnością najwygodniejsza, ale jednocześnie trzeba się liczyć w takim wypadku z największymi kosztami.
Zdecydowanie najlepiej jest polować na tanie połączenia lotnicze. Jeżeli jesteśmy w stanie naszą podróż zaplanować już na pół roku wcześniej, nie powinniśmy mieć problemu z bukowaniem niedrogich biletów samolotowych. Wiele linii lotniczych organizuje takie promocje i umożliwiają one kupno biletów dosłownie za kilkadziesiąt złotych, jeżeli zdecydujemy się dużo wcześniej i od ręki. Trzeba więc trzymać rękę na pulsie i poszukiwać takich tanich okazji. Poza tym, w wielu liniach lotniczych istnieje możliwość wykupienia specjalnej karty. Opłaca się ona jedynie w przypadku osób, które często latają. Z taką kartą przeloty kosztują dosłownie grosze. Dzięki temu, że w każdym dużym europejskim mieście znajduje się lotnisko, można bardzo szybko przemieszczać się między nimi.
Koniecznie trzeba też pomyśleć o noclegach. Oczywiście, najtaniej sypia się w motelach oraz w akademikach. Większość z nich daje taką możliwość i pozwala na wynajmowanie pokoi. W taki sposób można sporo zaoszczędzić na takich noclegach. Jeżeli zaś zależy nam na większej wygodzie, można pokusić się o wynajęcie czyjegoś mieszkania. Jest to obecnie bardzo popularne w całej Europie. Przez Internet można sporo wcześniej znaleźć odpowiednie mieszkanie dla siebie i po prostu zameldować się o ustalonej porze. Jest to bardzo wygodne, ponieważ można w takim miejscu zachowywać się bez skrępowania, ma się również nieograniczony dostęp do łazienki o każdej porze dnia i nocy i istnieje możliwość skorzystania z kuchni.
Oczywiście, warto jest stołować się w lokalnych knajpach i restauracjach. Trzeba bowiem poznać oryginalne regionalne smaki. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na to, aby każdego dnia jadać w innej restauracji. Większości osób zależy więc na tym, aby mogły zrobić zakupy w zwykłym sklepie spożywczym i samodzielnie przygotować swój posiłek. W każdym państwie funkcjonują podobne supermarkety i można w nich znaleźć identyczne produkty.
Planując swoją podróż po Europie, trzeba podejść do tego na poważnie. Wówczas istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu na wysokim poziomie i z niewielkimi kosztami. Koniecznie trzeba zastanowić się, czy nie mamy żadnych znajomych w europejskich miastach. Być może zgodzą się nas oni przenocować, lub chociaż wskażą nam najtańsze noclegi. Poza tym, pomoc takich osób jest nieoceniona, jeżeli chodzi o oprowadzanie po okolicy i pokazywanie europejskiego życia. Najlepiej jest swoje planowanie podróży  zacząć minimum na pół roku wcześniej. Można wtedy skorzystać  z wielu promocji, na przykład we wspomnianych liniach lotniczych, lub też w hotelach i motelach. Jest to też odpowiedni czas, aby rozplanować sobie po kolei konkretne stolice i miasta, które chcemy odwiedzić. Zawsze trzeba pozostawić sobie jednak jakiś margines, ponieważ może wydarzyć się coś nieoczekiwanego, co skłoni nas do całkowitej zmiany planów i pozostania w jednym miejscu na dłużej lub znacznie szybszego powrotu. Warto mieć to na uwadze.

Leave a Reply