Miasta Holandii, które warto odwiedzić

0

utrecht-887134_1280Holandia to bardzo malowniczy, niewielki kraj, który znany jest z bardzo malowniczych krajobrazów, charakterystycznej architektury oraz przyjaznego podejścia do obcokrajowców. Każde holenderskie miasto ma jednak nieco inną historię oraz odmienne bogactwo atrakcji turystycznych. W państwie tym można jednak wyróżnić kilka najbardziej popularnych miast, które nieustannie odwiedzane są przez ogromne ilości turystów z całego świata.
Największą atrakcją Holandii jest oczywiście Amsterdam. Bogactwo miasta sprawia, że każdy turysta odnajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie. Piękne widoki na charakterystyczną architekturę, historyczne zabytki, natura i mnóstwo innych atrakcji. Amsterdam to miasto tętniące życiem. Liczne bary, restauracje, kina i inne ośrodki zapewniające rozrywkę to raj dla turystów spragnionych wrażeń. Amsterdam to również miast bardzo otwarte i tolerancyjne, w którym każdy poczuje się wolny.
Holandia słynie również z tradycyjnych wyrobów serów. Miasta Gouda oraz Alkmaar słyną z tradycji produkcji właśnie takich holenderskich serów, które znane są nie tylko w Europie.  W miastach tych często w okresie letnim odbywają się targi na których można podziwiać handlarzy oferujących swoje sery. Dla wielu ludzi, szczególnie obcokrajowców jest to niemała atrakcja godna uwagi.
Miejscem łączącym w sobie zarówno starą holenderską tradycję z europejską nowoczesnością jest oczywiście Haga, stolica Holandii. Tutaj już na pierwszy rzut oka zauważamy połączenie tych dwóch światów. Obok tradycyjnych kolorowych domów dostrzeżemy centrum pełne nowoczesnej architektury, w tym ogromnych wieżowców. Haga jest ośrodkiem państwowych instytucji, nowoczesnych rozwiązań oraz licznych atrakcji. Wolny czas można spędzić nie tylko na zwiedzaniu zabytków, czy podziwianiu nowoczesnej sztuki. W Hadze istnieje wiele przepięknych, naturalnych parków, pasaży handlowych, czy nadmorskich kurortów.
Miejscem niezwykle nowoczesnym jest Rotterdam. Miasto to uznaje się za najbardziej rozwinięte w całym kraju. Nie posiada wielu zabytków oraz tradycyjnych, typowo holenderskich miejsc. Dominuje tutaj nowoczesna zabudowa oraz ogromny postęp technologiczny. Rotterdam jest również miastem zarabiającym ogromne pieniądze. Znajduje się ogromna część przemysłu różnych dziedzin. Dużą atrakcją Rotterdamu jest również port oraz stocznia, która dostępna jest czasem dla zwiedzających.
Miastem dla którego rozrywka jest ogromną atrakcją jest Breda. Miasto najdalej wysunięte na północ słynie z dużego zaplecza imprezowego. Szczególnie dużo atrakcji pojawia się tutaj podczas karnawału, który jest bardzo hucznie obchodzony w tym rejonie.
Poza kilkoma największymi i najbardziej słynnymi miastami w Holandii znajduje się równie wiele mniejszych miasteczek oraz wsi, które posiadają niesamowity, tradycyjny klimat. Istnieją miejsca słynące z wyrobu serów, występowania ogromnych ilości tulipanów, czy tradycyjnych wiatraków. Holandia to również miejsca na wodzie, w których można poruszać się jedynie łodzią. Z pewnością jest to kraj zaskakujący swoim bogactwem piękna i atrakacji turystycznych.

Leave a Reply