Miejsca w Lizbonie, które warto zwiedzić

0

Decyzja o tegorocznych wczasach została podjęta – wycieczka do Portugalii. Wszystko już zostało właściwie przygotowane – rezerwacja noclegu, bagaże już dawno spakowane. Jednak czy to już koniec? Raczej, nie. Warto mieć również plan na wycieczkę. Portugalia to piękny kraj do zwiedzania. Przed wyjazdem należy dowiedzieć się o najciekawszych miejscach w tym państwie.

Muzem Calouste Gulbenkian w Lizbonie – jest jednym z popularniejszych miejsc w stolicy Portugalii. Można tutaj znaleźć bogate zbiory sztuki antycznej, europejskiej a także orientalnej. Jak to wszystko powstało? To ostatnie życzenie przed śmiercią twórcy Calouste Gulbenkiana pragnącego upublicznić ogromną kolekcję sztuki. Liczba przedmiotów, która istnieję w tym muzeum wynosi aż 6 tysięcy. Odwiedzający nie mogą obejrzeć całego zbioru. Prezentacja dla wszystkich innych osób dotyczy jedynie 1000.

Kolejne interesujące miejsce w Lizbonie to Oceanarium. Wyjątkowe miejsce dla turystów w samym stolicy kraju Portugalii. Bardzo chętnie odwiedzają je zarówno osoby młodsze jak i te starsze. Co roku odwiedza je setki tysięcy turystów z całego świata. Umiejscowienie tego Oceanarium to teren Parku Narodów.

Dzielnica Bellem nie jest samym zbiorem narodowych zabytków i atrakcji turystycznych dotyczących wielkich odkryć geograficznych – oprócz tego to także przestrzeń publiczna a także obiekty kulturalne. To na pewno ciekawa przygoda dla wszystkich osób , które tak właściwie lubią danie Pasteis de Belem. Dlaczego to miejsce jest takie historyczne? To właśnie tutaj Vasco da Gama w roku 1487 wyruszył w celu odkrycia morskiej drogi do Indii.

Kolejna atrakcja turystyczna w Lizbonie to kościół św. Rocha w Lizbonie. Należy powiedzieć, że to pierwsza świątynia Jezuitów w Portugalii – on właśnie pierwszy pojawił się w całej Europie. Ten kościół nie ucierpiał ze względu na trzęsienia ziemi w roku 1755. Zachował się do dnia dzisiejszego. Wykonanie jego to styl barokowy.

W Lizbonie można wyróżniać dwa charakterystyczne punkty widokowe – Miradouro Sao Pedro De Alcantara a także Miraduouro De Nossa Senhora Do monte. To właśnie na nich turyści są w stanie oglądać piękną przestrzeń, która roztacza się na całą Lizbonę.

Portugalska instytucja kultury, która jest prywatna działa na wielu płaszczyznach m.in. sztuki, edukacji, działań charytatywnych a także nauki. Fundacja została założona przez Calouste Gulbenkiana – otrzymała swój prawowity status w 1956 roku. Na dzień dzisiejszy jest wysoce ceniona w całej Europie.

Kolejna dzielnica w Lizbonie, którą warto zwiedzić jest ta o nazwie Chiado. Z pewnością jest to kulturalna dusza Lizbony – oprócz tego to handlowa a także komercyjna odsłona, która obecnie określana jest jaka najbardziej trendy a dodatkowo najdroższa część Lizbony.

Każdy kto decyduję się na wycieczkę do Lizbony powinien odwiedzić narodowe muzeum płytek w Lizbonie. Można tutaj zaobserwować piękny widok płytek ceramicznych. To właśnie one mogą zdobić ogromną liczbę kościołów, pałaców lub po prostu wnętrz domów. Oprócz tego można tutaj zobaczyć coś charakterystycznego dla tego kraju a chodzi tutaj o portugalskie azulejos jako prawdziwa duma Portugalii.

Leave a Reply