Poznaj polskie Tatry

0

tatry-775272_1280Rejony górskie oraz nadmorskie są jednymi z najbardziej atrakcyjnymi turystycznie. Przyciągają swoim niecodziennym klimatem, licznymi atrakcjami turystycznymi. W Polsce bardzo częstym kierunkiem, jaki obierają turyści są oczywiście Tatry.
Polska część Tatr jest obecnie najczęściej odwiedzanym w Polsce rejonem górskim. Każdego roku wybiera to miejsce ok. 3 mln osób. Szczególnym zainteresowaniem Tatry cieszą się w okresie wakacyjnym. Przyciąga nie tylko pięknymi górskimi widokami, ale również licznymi atrakcjami turystycznymi, podhalańską tradycją oraz korzystną cenowo ofertą.
Polskie Tatry w ostatnich latach zdecydowanie zwiększyły swoją popularność. Powstaje coraz więcej szlaków turystycznych, które gwarantują przyjemny wypoczynek na łonie natury. Obecnie łączna długość szlaków turystycznych w polskiej części Tatr wynosi 275 km. Dostępne są szlaki o różnych długościach oraz stopniach trudności, dzięki czemu każdy może wybrać coś na miarę swoich możliwości.
Amatorzy sportów zimowych mogą skorzystać z licznych wyciągów narciarskich oraz stoków. Można uprawiać tutaj niemal każdy sport zimowy. Istnieje również możliwość uczestnictwa w profesjonalnych lekcjach nauki sportów zimowych, np. jazdy na nartach, czy snowboardzie.
Kolejki linowe oraz linowo – terenowe to świetna atrakcja turystyczna, która nieustannie cieszy się ogromną popularnością, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.
Góry to oczywiście wysokie szczyty, których zdobycie staje się jednym z głównych celów turystycznych wypraw w Tatry. W tatrzańskim pasmie górskim mamy do zdobycia łącznie 92 szczyty o różnych wysokościach i stopniach trudności.
Najczęściej odwiedzanymi miejscami w Tatrach jest oczywiście Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Dolina Kościeliska oraz Dolina Chochołowa. Wszystkie te miejsca słyną z pięknych, górskich krajobrazów oraz bogactwa naturalnego.
Tatry to również świetnie przygotowana baza dla turystów. W całych Tatrach działa kilkadziesiąt schronisk. Po polskiej części Tatr działa 9 schronisk, z czego najwyżej położonym polskim schroniskiem jest schronisko znajdujące się w Dolinie Pięciu Stawów. Turyści mogą więc liczyć na nocleg, odpoczynek w wędrówce oraz smaczny, tradycyjny posiłek.
Tatry stały się bogatą atrakcją turystyczną również dzięki panującemu tutaj klimatowi, który jest sprzyjający pieszym wędrówkom, czy aktywnemu wypoczynkowi. Tatrzański klimat ma również wiele wspólnych cech z klimatem alpejskim. Średnie temperatury w tym rejonie są raczej niskie, często występuje duże zachmurzenie oraz liczne opady. W wyższych partiach gór są to zwykle opady śniegu. Poza tym Tatry przez dużą część roku pokryte są warstwą śniegu. Dużą zaletą jest jednak silne nasłonecznienie, które tworzy przyjemną aurę.
Jak widać polskie Tatry są bardzo często wybieranym przez turystów miejscem wypoczynku. Na sukces ten składa się wiele czynników, które z pewnością warte są docenienia. Warto więc lepiej poznać to miejsce i wybrać jako cel swojej wakacyjnej podróży. Taki urlop z pewnością będzie przyjemnie spędzonym czasem.

Leave a Reply