Samochodem przez Europę

0

goias-velho-717933_1280Wiele osób decyduje się obecnie na podróż po Europie. Jest to bowiem piękny i bardzo bogaty kontynent. Można tu nie tylko podziwiać piękno przyrody, ale również odwiedzać stare miasta i poznawać ich historię i architekturę. Najczęściej latamy samolotem pomiędzy europejskimi miastami, ponieważ jest to najtańszy sposób na takie podróżowanie na dalekie dystanse.
Niektórzy decydują się jednak celowo na podróż własnym samochodem. Z pewnością można w ten sposób bardzo się uniezależnić i usamodzielnić. Poza tym, takim samochodem można wozić ze sobą wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, a także zwozić pamiątki z różnych stron kontynentu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że koszt takiego wyjazdu będzie znacznie wyższy niż latanie samolotami po europejskim niebie.
Koniecznie należy więc poznać ceny paliw w europejskich miastach i tankować w określonych miejscach, aby zaoszczędzić. Niekiedy bardziej opłaca się zatankować w jednym miejscu do pełna i ominąć cały kraj, w którym jest najdroższe paliwo, jak na przykład Austrię. Poza tym, warto też z góry zaplanować całą podróż, aby nic nas nie zdziwiło. Być może po przekalkulowaniu okaże się jednak, że nie opłaca nam się wyruszać samochodem i lepiej jest wynajmować po drodze auta z wypożyczalni lub podróżować w zupełnie inny sposób.

Leave a Reply