Transport na lotnisko Pyrzowice – co wybrać?

0

Lotnisko Pyrzowice jest jednym z najczęściej uczęszczanych w Polsce. Z tego powodu wiele osób pragnie się na nie dostać, jednak mimo iż jest ono kojarzone z Katowicami, z miasta do aeroportu nadal jest stosunkowo daleko. Jaki jest najbardziej korzystny transfer na lotnisko Pyrzowice?

Podróże samolotami stają się coraz bardziej popularne i jak jeszcze kilkanaście lat temu służyły głównie do szybszego przedostania się do innych państw, tak dzisiaj tym sposobem coraz częściej przebywa się drogę do innego miasta w Polsce. Bardzo popularnym lotniskiem są Pyrzowice. Niezależnie od tego, czy planuje się zagraniczne wakacje, czy może podróżuje między miastami w celach służbowych – nadal mogą pojawić się rozterki na temat tego, jak dojechać do aeroportu, by jednocześnie nie przepłacić i cieszyć się wygodą?

Bus Pyrzowice

Niestety, ciężko jest znaleźć rozwiązanie, które spełniałoby dwa wspomniane wymagania. Każdy rodzaj transportu charakteryzuje się różnymi cechami. Licząc na najniższą cenę, najpewniej najlepszym rozwiązaniem będzie bus. Pyrzowice mają połączenie z licznymi miastami, dlatego nietrudno będzie znaleźć odpowiednie połączenie. Jednocześnie należy zaznaczyć, że niska cena jest okupiona niewielką wygodą podróży. W godzinach szczytu może się nawet okazać, że w busie do Pyrzowic zabraknie miejsca siedzącego. Dochodzi do tego fakt, że w bagażniku także może być mało miejsca, dlatego wybierając się w dłuższą podróż ze sporą walizką, bus nie będzie odpowiednim wyborem.

Własny samochód

Oczywiście, najwygodniejszy transport do Pyrzowic to podróż własnym samochodem. Niestety, jednocześnie będzie się to wiązało z koniecznością zapłacenia za parking. Postój samochodu przy lotniskach nigdy nie jest sprawą tanią. Dochodzi do tego fakt, że lot może być w jedną stronę, dlatego jazda własnym pojazdem jest bezsensowna. Można co prawda poprosić bliską osobę o podwiezienie do aeroportu, jednak w niektórych przypadkach może nie być to możliwe. Z tego powodu warto mieć różne alternatywy transportu do Pyrzowic.

Taxi Pyrzowice

Taxi do Pyrzowic to bardzo dobre rozwiązanie w zakresie podróży do tamtejszego lotniska. Jest to związane z faktem, iż wygoda w tym przypadku jest identyczna, co w kontekście jazdy własnym samochodem. W bagażniku na pewno zmieści się nawet kilka walizek, a przy tym dzisiejsze taksówki są klimatyzowane, posiadają wygodne fotele. Jednocześnie największym problemem tego rozwiązania jest cena. Jadąc na przykład z Katowic, można zapłacić niemałą kwotę, co dla wielu osób może być cechą dyskwalifikującą. Transfer na lotnisko Pyrzowice w tym przypadku może jednak być bardziej opłacalny, jeżeli podróżuje więcej osób, na przykład cała rodzina – korzystając z busa, konieczny byłby zakup kilku biletów, a cena przejazdu taksówką będzie ta sama.

Prywatny transfer na lotnisko Pyrzowice

Ciekawą alternatywą dla taksówek jest prywatna firma przewozowa. Dlaczego? Jest to przede wszystkim związane z faktem, iż z danym przedsiębiorstwem można się umówić o wiele wcześniej. Dzięki temu można liczyć na odrobinę niższą cenę! Dochodzi do tego fakt, że firma przewozowa z pewnością dysponuje co najmniej kilkoma samochodami, dlatego nawet w przypadku większej liczby pasażerów można zatroszczyć się o wynajem 7-osobowego auta z dużym bagażnikiem. Wspomniane wcześniejsze umówienie się z kierowcą daje też klientowi atrakcyjną czasowo możliwość zorganizowania innych pasażerów, którzy z podobnego miejsca planują dostać się na lotnisko. Przez to koszty zostaną podzielone między podróżujących, co czyni z tego sposobu najtańszy zaraz po przejeździe publicznym busem. Taki transfer na lotnisko w Pyrzowicach jest także dobrym pomysłem dla firm, które wysyłają na przykład swoich pracowników na szkolenie. Optymalizacja kosztów od zawsze była bardzo ważną cechą dobrze prosperującego przedsiębiorstwa.

Jeżeli szukasz prywatnej firmy przewozowej, która oferuje transport Kraków – Pyrzowicea to warto skorzystać z oferty VivoMark. Możesz liczyć na samochody różnej wielkości i konkurencyjne ceny.

Leave a Reply