Wielka Brytania atrakcje, które trzeba zobaczyć

0

changing-of-the-guards-959470_1280Terytorium Wielkiej Brytanii składa się tak właściwie z trzech obszarów. W cały ten skład wchodzi – Anglia, Szkocja, Walia. To wszystko to po kolei Królestwo Anglii, Królestwo Szkocji a także Królestwo Walii. Wielka Brytania jest jednym z najbardziej kulturowych miejsc w Europie. Każda część jest warta odwiedzin. W artykule warto zapoznać się z tymi najbardziej popularnymi. Jednak nie można pominąć tak ważnego szczegółu – czy tylko miasta Wielkiej Brytanii są tak cudowne i historyczne? Odpowiedź brzmi – niekoniecznie. Wioski mogą zawracać uwagę nawet najbardziej wymagających turystów. Odmienne zwyczaje i przyzwyczajenia w takich małych miasteczkach.

Miejsca, które w największym stopniu sławią Wielką Brytanię:

  1. Westminister. Jest to klasyczna dzielnica w Anglii. Będąc turystą na pewno nie możemy pominąć tego obszaru. Czym wyróżniać się najwięcej może ta dzielnica? Na pewno słynny Big Ben. Historyczny ogromny dzwon. To bardzo słynny na całym świecie bardzo długo istniejący bo aż trzynastowieczny dzwon. Ta dzielnica to nie sam Big Ben. Istnieją także również inne miejsca, które również sławić mogą taką okolicę. W stolicy Anglii a dokładniej w Londynie każdy może mieć okazję aby zobaczyć jeden z najstarszych a także najistotniejszych kościołów. Warto dla ciekawostki wiedzieć iż często można się spotkać z nazwą Biały dom lub Pałac prezydencki w Anglii jest zupełnie inna nazwa, która z pewnością może być znana przez każdego mieszkańca terytorium Wielkiej Brytanii a dokładniej – Pałac Buckingham. To miejsce wszystkich brytyjskich monarchów. Dodatkowo oprócz tego, że spełniać może wszelkiego rodzaju funkcje urzędowe ale także mieszkalne. Kolejne miejsce historyczne, które może sięgać aż do daty 1805roku to z pewnością Trafalgar Square. To plac tych wszystkich najważniejszych wieńców jak i tych najbardziej kluczowych spotkań w Londynie. Wielkość kolumny wynosi w dokładnym wyniku aż 50m. Ku czci ,,wielkiego’’ admirała Nelsona, który niestety nie przeżył walki pod Trafalgarem.

  2. Słynne muzeum jak i popularna brytyjska biblioteka – British Musem i British Library. Termin, za który można określić otwarcie British Musem przypadać może na datę 1753roku. Z całą pewnością jest to jedno z najbardziej znanych i najistotniejszych muzeum na świecie. Na dzień dzisiejszy w tym muzeum bezproblemowo odnaleźć można skarby niemalże z całego świata. To jest niewiarygodne, że do roku 1753 do dzisiaj to wszystko mogło przetrwać w nienaruszonym stanie. Najważniejsze zabytki tego miejsca to z pewnością – mumie egipskie oraz Wazę Portlandzką. Brytyjska biblioteka z ang. British Library składać się może z pewnością z kopuły szerszej od tej kopuły świętego Piotra z samej stolicy Włoch czyli Rzymu.

  3. Nauka i Windsor. Dlaczego nauka? To właśnie w Londynie każdy turysta w szczególności student może odwiedzać popularny Uniwersytet w Oxfordzie. Jedno z najbardziej prestiżowych miejsc do nauki. Windsor – w tych uliczkach Londynu warto odnaleźć najpotężniejszy zamek, który zamieszkiwać mogą Brytyjczycy.

Leave a Reply