Wycieczka do Barcelony

Bardzo popularny kierunek wakacyjnych podróży i to nie tylko Europejczyków stanowi Katalonia. Ta hiszpańska kraina przyciąga rzesze turystów mnóstwem zabytków i gwarancją znakomitej pogody w porze letniej. Piaszczyste wybrzeża Barcelony, jednego z ważniejszych miast tego regionu, i łatwa możliwość dojazdu z każdej niemal części Europy, gwarantują każdemu beztroski wypoczynek. Dlatego właśnie wycieczka do Barcelony jest chętnie wybierana przez klientów prawie wszystkich biur podróży, planujących wypoczynek w Hiszpanii.

Barcelona to jedno z tych miejsc na mapie Europy, które tętni życiem przez cały sezon letni.

A i poza nim nie trudno tam o napotkanie przyjezdnych, wśród których całkiem pokaźną liczbę stanowią kibice piłki nożnej. Tłumnie przybywają oni na mecze jednej z najsłynniejszych drużyn piłkarskich w Europie- klubu FC Barcelona. Bez zwiedzenia stadionu Camp Nou, na którym piłkarze rozgrywają większość spotkań, żadna wycieczka do Barcelony nie może być w pełni uważana za udaną. Piłka nożna to nieodłączna część życia wielu Katalończyków, którzy słyną z niezwykle żywiołowego zagrzewania do walki swej ulubionej drużyny, a potem całonocnego świętowania jej zwycięstw na ulicach Barcelony. Po wzięciu udziału w tak energicznej imprezie niejeden turysta poczuje się przesycony nadmiarem wrażeń.. A to dopiero początek atrakcji, jakie niesie ze sobą wycieczka do Barcelony. Pobyt w tym mieście koniecznie trzeba wykorzystać, aby na własne oczy ujrzeć mistrzowskie dzieła Antoniego Gaudiego, architekta tworzącego na przełomie XIX i XX wieku. Za jego najbardziej znaną budowlę, choć nadal niedokończoną, uchodzi ogromny, secesyjny kościół Sagrada Familia. Innym budynkiem, którego zwiedzanie zakłada niejedna organizowana przez biuro podróży wycieczka do Barcelony, jest kamienica Casa Batllo. Zewnętrzne fasady budynku przyciągają uwagę licznymi zdobieniami, a całość wydaję się być inspirowana światem flory i fauny. Podobnie prezentuje się inne dzieło Gaudiego, zwane przez rodowitych mieszkańców Barcelony Kamieniołomem. Fascynacje przyrodą wyraził też Gaudi, tworząc ogród zwany Parkiem Güell, do którego odwiedzin zachęci turystów prawie każda wycieczka do Barcelony. Park ten, pełen dziwacznych detali architektonicznych, stanowi odpowiednie miejsce, by wypocząć wśród zieleni. Przysiąść można na długiej ławce w kształcie węża, skąd rozciąga się cudowny widok na stolicę Katalonii. Po krótkim odpoczynku czas ruszyć na zakupy do sklepów zlokalizowanych przy kilku większych arteriach w mieście. Trzeba przy tym koniecznie odwiedzić ogromnych rozmiarów bazar handlowy La Boqueria, oferujący całe mnóstwo świeżych artykułów spożywczych. Spacerując po centrum miasta nie sposób ominąć Placu Hiszpańskiego. Tutaj wycieczka do Barcelony zaskoczy niejednego turystę rozświetlonymi bajecznymi fontannami, z których latem dla ochłody tryska woda.

Nie ulega wątpliwości, że nawet krótki pobyt w stolicy Katalonii powinien być dobrze zaplanowany. Atrakcji jest tam tyle, że mając niewiele czasu, bardzo łatwo przegapić coś godnego uwagi.