Wycieczka do Berlina

Nieco ponad 70 kilometrów dzieli granicę Polski od stolicy Niemiec- Berlina. Tak bliska odległość to jedna z przyczyn, dla której to miasto, a zarazem kraj związkowy należy do miejsc bardzo często odwiedzanych przez turystów z Polski. Liczne biura podróży posiadają w stałej ofercie nie tylko wakacyjne wyjazdy do Niemiec. Popularnością cieszą się też weekendowe wycieczki, z których chyba najchętniej wybieraną jest wycieczka do Berlina. Wiele osób decyduje się również na indywidualną podróż, co nie stanowi trudnego przedsięwzięcia. Do stolicy Niemiec można wybrać się z Polski, korzystając z wielu dostępnych środków lokomocji, takich jak samochód, pociąg, autokar, a nawet samolot.

Położenie Berlina niemal w sercu Europy sprawia, że tłumnie napływają tu wycieczkowicze z różnych stron starego kontynentu. Miasto oferuje cały szereg atrakcji, dzięki którym ani dzieciom, ani dorosłym nie grozi tu nuda.

Interesującym miejscem, a także dobrym punktem, od którego może się rozpocząć każda wycieczka do Berlina jest Alexanderplatz. Na placu tym, będącym też miejskim centrum komunikacyjnym, znajduje się najwyższy niemiecki budynek. To mierząca 368 metrów Wieża Telewizyjna. Na turystów czekają zaś taras widokowy i restauracja obrotowa, usytuowane na wysokości nieco ponad 200 metrów, skąd rozciąga się zapierający dech widok na całą stolicę Niemiec wraz z jej przedmieściami. Będą w tej okolicy, warto zobaczyć też najstarszy miejski zabytek, jakim jest pochodzący z 1230 roku kościół św. Mikołaja. Żadna wycieczka do Berlina nie może nie uwzględnić w swoim programie zwiedzania Wyspy Muzeów. To jeden z najciekawszych europejskich zespołów muzealnych, stanowiący element dziedzictwa kulturowego UNESCO. W jego skład wchodzi pięć muzeów, z których za najbardziej znane uchodzi Muzeum Pergamońskie, posiadające w swej kolekcji takie zabytki świata antycznego jak Wielki Ołtarz Zeusa czy babilońska Droga Procesyjna. Cały ten kompleks to tylko niewielka część zabytków, które możemy zwiedzić, decydując się podjąć wyzwanie, jakie stanowi wycieczka do Berlina. W dalszej jej części warto udać się na spacer znaną ulicą Unter den Linden aż po Bramę Brandenburską, kolejny godny uwagi zabytek Berlina. Przechadzając się aleją Pod Lipami miniemy z kolei między innymi budynek Niemieckiego Muzeum Historycznego, Uniwersytet Hegla, teatry i centra handlowe. Niedaleko Bramy Brandenburskiej stoi gmach niemieckiego parlamentu, zwieńczony szklaną kopułą. Widok ze szczytu niewątpliwie zachwyca, dlatego warto zadbać by wycieczka do Berlina oferowała zwiedzanie tego miejsca. Tym bardziej, że wstęp jest darmowy.

Stolica Niemiec ze względu na bogatą historię przyciąga turystów ogromną liczbą zabytków. Kto chce nieco odpocząć od zwiedzania, może udać się na zakupy do zachodniej części miasta. Trzeba koniecznie wstąpić do kilkupiętrowego domu handlowego KaDeWe. Niewątpliwie na zakupach w Berlinie łatwo stracić nie tylko dużą ilość gotówki, ale i poczucie czasu. Nawet najkrótsza wycieczka do Berlina niesie ze sobą moc atrakcji. Dopełnieniem ich będzie na pewno spacer po terenach zielonych, takich jak amfiteatr leśny czy wielki ogród zoologiczny w okolicach Dworca Zoo.