Wycieczka do Italii – ciekawe miejsca północnych Włoch

0

pisa-543162_1280Nie każdy turysta podczas swoich wczasów pragnie siedzieć cały dzień na hamaku lub wygrzewać się na słońcu. Każdy człowiek może preferować inny rodzaj wycieczki. Teraz ten artykuł będzie dotyczyć jednych z najbardziej ciekawych miast północnych Włoch. Dla wszystkich wybrednych, wycieczka która ma polegać na zwiedzaniu będzie idealną opcją na wybór tego rejonu pięknej Italii. To może być idealny kierunek. Rejon północnych miast Włoch jest marzeniem wielu turystów, którzy chcą praktykować potocznie to nazywać można wycieczki aktywne, objazdowe.

Na sam początek aby znaleźć odpowiedni klimat włoski należy podjąć decyzję o wizycie w Ligurii. Małe miejscowości Cinque Terre a także Portofino okazać się mogą idealnym krajobrazem, który otaczać będzie różnobarwne kamienie (ze stromym brzegiem Morza Śródziemnego). Stolica regionu to przepiękna Genua. Miejsce idealne, świetny duży port a także informacja dla wszystkich najciekawszych istotnych faktów historycznych i fanów zabytków – największe akwarium na naszym kontynencie czyli Europa. Zaletami tego miejsca może być legendarny a także popularny dom najsłynniejszego odkrywcy Ameryki (Stanów Zjednoczonych) Krzysztofa Kolumba. Miejsca w którym tak popularny człowiek z radością chciał spędzać swoje dzieciństwo a także okres młodzieńczy. W tym mieście trzeba wybrać idealny przysmak, tutejszy rarytas o nazwie foccacia. Klasyczna przekąska Ligurii

Miasto Mediolan. Cudowna miejscowość włoska. Region stolicy to nazwa zdecydowanie inna bo Lombardia, wygląd tej okolicy to bardziej europejski, centra w porówaniu do klasycznego włoskiego szyku i stylu. Miejsca, które może mieć na myśli w powiązaniu do Mediolanu to z pewnością Plazza del Duomo – jedna z najbardziej popularnych Katedr a także świetna i okazała Galeria Vittorio Emanuele.

Dalszy trop północnej Italii to na 100% Turyn. Należy się oddać temu miejscu. Wyjątkowa okolica, która może powodować niezwykłe i niezapomniane wspomnienia z wycieczki krajoznawczej. Kluczowe miejsce do regularnych odwiedzin przez turystów to z całą pewnością Palazzo Reale chociaż również wszyscy miłośnicy tych okolic wybierać będą najpowszechniejsze i jedne z najbardziej rozpoznawalnych muzeum –Muzeum Egipskie jak i również drugie pod względem prestiżu Muzeum Kinematografii.

Dla romantyków może być również idealne miejsce w północnych Włoszech. Miasto Wenecja. Już można przypominać sobie idealne gondole z włoskich produkcji filmowych. Nie tylko rodowici Włosi ale również wiele innych osób twierdzić z pewnością jedno zdanie – najbardziej romantyczne miejsce na ziemi. Idealny klimat tego miasta dla wszystkich zakochanych par. Nie tylko dla tych małżeństw z dłuższym stażem ale również dla nowożeńców, narzeczonych i wszystkich zakochanych par. Popularna gondola włoska w mieście Wenecji to doskonała opcja dla każdego romantyka ale nie tylko – wyborna okazja do tego aby wykorzystać włoski sposób na taksówkę wodną. Dumą tego miasta to z całą pewnością gondole.

Leave a Reply