Wycieczka do malowniczych Włoch

Włochy to jeden z popularniejszych wśród polskich turystów krajów. Chętnie spędzamy tutaj letni urlop, ciesząc się z uroków pogody i wdychając zapach historii. Wycieczka do Włoch to niebywała okazja do poznania uroków tego państwa.

Rzym

Wycieczka do Włoch koniecznie musi objąć swym zasięgiem Rzym, czyli stolicę tego pięknego kraju. Wiecznie Miasto ma do zaoferowania wiele – zachwyci wspaniałą architekturą, wyśmienitą kuchnią, tysiącem fontann i fantastycznych kształtach. Zwiedzenie Rzymu w jeden dzień jest w zasadzie niemożliwe. Wśród obiektów, które koniecznie trzeba tutaj zobaczyć, wymienić należy Koloseum, Forum Romanum, fontannę di Trevi oraz Watykan. Rzym jest również jedynym miastem na świecie, które stało się jednocześnie siedzibą państwa – wspomnianego przed chwilką Watykanu.

Wycieczka do Włoch połączona ze zwiedzaniem Rzymu może mieć charakter nie tylko czysto przyjemnościowy, ale również religijny. Watykan jest siedzibą papieży, znajdują się tu setki kościołów, a Bazylika Świętego Piotra umiejscowiona jest w miejscu, w którym pochowany jest święty Piotr.

Florencja

Wycieczka do Włoch może również skoncentrować się na malowniczej Florencji. Położona w Toskanii zachwyca jednymi z najcenniejszych na całym świecie dzieł sztuki, przepyszną kuchnią oraz krajobrazami, które na długo zapadną w pamięć. Bardzo często można spotkać się z określeniem, że Florencja nie jest miastem z zabytkami, a sama w sobie stanowi ogromny zabytek.

Będąc we Florencji, koniecznie trzeba udać się do kościoła Santa Maria Novella. W jego wnętrzu znajdują się freski, które wyszły spod ręki jednych z najwybitniejszych artystów żyjących w epoce średniowiecza. Koniecznie trzeba zajrzeć do kaplicy Gondi, w której umieszczony jest drewniany krzyż wykonany przez Brunelleschiego.

Mediolan

Wycieczka do Włoch nie może obyć się również bez Mediolanu. To będące stolicą mody światowej miasto ma do zaoferowania coś znacznie więcej niż tylko pokazy Armaniego czy rady. Przede wszystkim to właśnie tu znajduje się słynna La Scala, na scenach której podziwiać można najznakomitsze głosy świata. Nie znajdziemy tu może tyle zabytków co w Rzymie, ale te, które są, również nas zachwycą. Przykładem jest chociażby wybudowana w stylu gotyckim katedra Duomo, której budowa rozpoczęła się w XIV wieku. Trwała ponad czterysta lat. Tak długi czas spowodowany był ogromną ilości detali, które trzeba było wykonać. Obiekt ten bardzo silnie związany jest z postacią Napoleona Bonaparte, który to właśnie tutaj koronował się na władcę Lombardii. Uwagę przykuwa zwłaszcza fasada kościoła, do której wykonania zastosowano biały marmur.

Warto podkreślić, że wejście do świątyni jest płatne i kosztuje dwa euro.

Kierunek Włochy!

Wycieczka do Włoch to niebywała okazja do cieszenia oczu wspaniałymi krajobrazami i interesującymi zabytkami. Wymienione miejsca to jedynie niewielki wycinek tego, co we Włoszech można znaleźć. Będąc tutaj, nie można zapominać również o skosztowaniu wybornych włoskich potraw i równie wyśmienitego wina.