Wycieczka społeczna

W ramach akcji pomocy dla dzieci zbierane są pieniądze na wykorzystanie dla najbardziej potrzebujących. Wycieczka społeczna może być zorganizowana np. do Oświęcimia, aby poznać historię Polski i drugiej wojny światowej. Większość organizacji, które pomagają najuboższym w Polsce, po uzbieraniu większej liczby pieniędzy, gdy już wystarcza na ubrania, wyżywienie i przybory naukowe dla dzieci do szkoły, organizuje wycieczki społeczne. 

Wycieczka społeczna jest organizowana nie tylko dla najbiedniejszych dzieci, które mieszkają w domu dziecka. Organizacje rządowe i pozarządowe przygotowują pomoc dla dzieci również niepełnosprawnych, gdzie rodziców nie stać na wyjazd w góry, czy nad morze. Nie możemy zapominać, że w wielu domach dziecka, czeka tysiące dzieci, które potrzebują pomocy. Warto pomagać i wpłacać pieniądze na cele charytatywne. Wielu młodym dzieciom, pomaga to czasami rozwinąć skrzydła. Dla dziecka, które całe dnie spędza w tym samym miejscu, bez rodziców i rodziny, spodoba się wyjazd nawet do miasta obok, pozwiedzać, popatrzeć, poznać nowych ludzi.

Spotkanie z gwiazdami jest również w ramach różnych kampanii społecznych. Piosenkarze, piłkarze, czy inne znane osobistości bardzo chętnie udzielają wsparcia, czy to finansowego czy medialnego, aby zebrać pieniądze na podróż dla dzieci, osób niepełnosprawnych i innych potrzebujących. W telewizji często można zobaczyć reklamy ze znanymi osobami, które zachęcają do wysłania sms-a, gdzie pieniądze będą przeznaczone na konkretny cel. W radiu również można usłyszeć znany głos.

Wycieczka społeczna organizowana jest również dla starszych osób, emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych. Wielu ludzi wydaje więcej pieniędzy na leczenie, niż otrzymuje emerytury. Dla takich ludzi właśnie organizuje się wycieczki społeczne. W porównaniu z innymi krajami, w Polsce bardzo dużo się pracuje i bardzo mało zarabia, przez co mniej odkłada się na przyszłość i taki polski Zus nie jest w stanie wypłacać odpowiednio wysokiego świadczenia emerytalnego, aby człowiek mógł żyć godnie. Kiedyś można było pomyśleć jeszcze o pracy w wojsku czy policji, gdzie po 15 latach można było mieć już gwarantowaną wypłatę od Państwa i jeszcze iść do drugiej pracy i wtedy samemu organizować sobie wycieczkę, a nie prosić się, albo liczyć na czyjąś pomoc.

Wycieczka społeczna dla wielu ludzi, to okazja, aby zobaczyć np. pierwszy raz w życiu nasze polskie morze. W wielu miastach, w stowarzyszeniach organizowane są wypoczynki dla dzieci, ofiar przemocy, niepełnosprawnych, leczonych alkoholików i wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują. Nie można nie zauważyć wokół nas wielu takich potrzebujących. Na codzień spotykamy różnych ludzi i zawsze kiedy możemy powinniśmy pomagać. Wpłacanie na cele charytatywne, czy na pomoce społeczne, pieniędzy z każdej wypłaty, jest bardzo dobry sposobem, aby nie być człowiekiem samolubnym, ale dzielącym się ze światem swoimi dobrami. Wpłacając nawet niewielkie kwoty możemy wspólnie pomóc wielu ludziom. Widać to dobrze każdego nowego roku podczas zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.