Wycieczka starożytna

Wycieczka starożytna może być zaplanowana np. do dookoła Grecji. Zacząć zwiedzanie możemy od odwiedzenia Werginy, gdzie zobaczyć możemy kurhan-muzeum, które kryje w sobie grobowce królewskich władców Macedonii. Można zobaczyć tam również wartościowe i starożytne przedmioty, z którymi pochowany był król i jego żona. Oczywiście jak w wielu takich miejscach na ścianach widnieją niesamowite malowidła pochodzące z IV wieku przed naszą erą. Po drodze można zatrzymać się również w Termopilach, gdzie odbyła się wielka walka Persów z Grekami i zginęło mnóstwo ludzi. Do dziś stoi tam pomnik jednego z wojowników, Leonidasa. Kolejnym miejscem jest Delf, które według starożytnych myślicieli było środkiem ziemi. Można tam zobaczyć między innymi święty Okręg ze skarbcami, świątynię Apollina, rzymski teatr oraz stadion, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie.

Wybierając się na wycieczkę starożytną można pojechać również do Olimpii, miejsca gdzie odbywały się igrzyska panhelleńskie. Warto udać się na zwiedzanie Gimnazjonu, Świątyni Zeusa, Świątyni Hery, czy Muz. Podczas zwiedzania Małej Pętli Argolidzkiej, można zobaczyć jeden z najlepiej zachowanych teatrów antycznych w Epidauros, który posiada słynne Sanktuarium boga sztuki lekarskiej Asklepiosa.

Najczęściej wybieranym miejscem do zwiedzania, podczas wycieczki starożytnej są oczywiście Ateny. Występuje tam wspaniałe wzgórze Akropolu z Partenonem, Erechtejonem i monumentalnymi Propylejami oraz Muzeum Akropolu. Dla zakochanych na takie wycieczki polecanym miejscem jest spacer po Place. Jest to najbardziej romantyczna i kolorowa część stolicy Grecji.

Koniecznie trzeba zobaczyć jeden z cudów świata, czyli wiszące klasztory Meteora. Wymagane jest tam odpowiednie ubranie, więc panowie muszą mieć zakryte ramiona, a panie długie spódnice. Jeśli znajdziemy wolną chwilę, warto odpocząć na jednej z plaży Riwiery Olimpijskiej. 

Jeśli wycieczka starożytna zaplanowana jest w ciepłe kraje to warto się odpowiednio przygotować. Bardzo ważny jest krem do opalania. W ciepłych starożytnych miastach jest bardzo gorąco. Spędzając nawet kilka godzin na plaży, można się bardzo opalić, lub poparzyć bez odpowiedniej ochrony skóry. Jeśli planujemy wycieczki to warto zabrać kilka par obuwia, ponieważ podczas przechodzenia pod wodospadami, czy w dżungli, lepiej mieć buty zakrywające kostki.

Wycieczka starożytna to również niezapomniane wspomnienia, nie zapominajmy o telefonie z dobrym aparatem lub zakupie aparatu z nagrywaniem filmów wideo. Fascynujące krajobrazy i zapierające dech w piersiach widoki dobrze jest sfotografować i mieć czym chwalić się przed znajomymi i rodziną, chociaż dzisiaj większość osób, od razu z telefonu udostępnia publicznie swoje fotki na Facebooku, co jest bardzo dużym plusem dla Internetu.

Jeśli chodzi o cenę wycieczki starożytnej to zdecydowanie lepiej jest rezerwować bilety lotnicze, czy biurze podróży znacznie wcześniej, niż planujemy wyjazd, gdyż cena wtedy jest kilkaset złotych tańsza. Dużo osób już w zimę rezerwuje lub nawet opłaca wycieczkę, a dopiero w lato wyjeżdża.