Wycieczka urbanistyczna

Wybierając się na wycieczkę urbanistyczną nie każdy wie, co zabrać, co jest ważne i o czym pamiętać. Zamieszkiwanie terenów, gdzie nie ma ludzi, prądu, sklepów czy lekarzy, nie jest wcale takie łatwe. Nie mając butów na nogach, chodząc boso w nocy, akurat gdy deszcz pada i walą błyskawicę, to dopiero jest wycieczka urbanistyczna. Można ją również porównać do bezludnej wyspy, gdzie spotykają się mężczyzna i kobieta całkowicie bez niczego i muszą przetrwać. Co tu jeść, co pić, jak się ubrać?

Dzisiaj człowiek uważa się za bardzo mądrego. Wycieczka urbanistyczna pokazuje jednak co innego. Zabierając przeciętnego Kowalskiego na taką wycieczkę można nie przetrwać. Mieszkanie w dziczy to trudna sztuka i nie każdy jest w stanie od razu sobie poradzić z tym wyzwaniem. Patrząc na dzisiejszych ludzi, widać w nich dużo uzależnień, między innymi od telefonu komurkowego. Internet i Facebook to codzienność dla polskich nastolatek. Zabierając dziewczynę na wycieczkę urbanistyczną i  mówiąc jej, że nie może zabrać kosmetyków i środków higienicznych i innych rzeczy, to cios w serce. Coraz mniej jest już naturalnych kobiet, a życie bez upiększeń staje się niemożliwe.

Zabierając znajomych na wycieczkę urbanistyczną warto pamiętać, by zabrać podstawowe pomoce, jak ogień czy woda i jedzenie. Takie rzeczy jak kompas czy nóż są również mile widziane. Jeżeli jesteś harcerzem lub służyłeś w wojsku to możesz już mieć dużo pojęcia o takich przygotowaniach. Należy z góry również ustawić czas, jaki chcecie przebywać na takiej wycieczce. Czy ma to być kilka dni np. 3-4 dni lub weekend, czy ze 2 tygodnie. Decyzja z telefonami komórkowymi, internetem itd. również należy do was. Musicie uzgodnić czy bierzecie telefon czy nie. Jeżeli nie to istotne jest poinformowanie kogoś, gdzie się udajecie i w razie nie wrócenia w wyznaczonym terminie należy zacząć was szukać. Czasami niektórzy specjalnie sami udają się na wycieczkę urbanistyczną w  miejsce, gdzie w ogóle nie ma dostępu do świata cyfrowego, internetu czy telefonu. Warto dodać, że kiedyś nie było tych urządzeń i ludzie jakoś żyli. Jednak skoro zostały stworzone, to są nam potrzebne i warto z nich korzystać nawet, gdy udajemy się na taką wycieczkę. Można np. wrzucić wyłączony telefon do plecaka i w momencie, gdy będziemy kończyć wycieczkę, dopiero skorzystać.

Wycieczka urbanistyczna ma jeszcze jeden ważny szczegół, który należy rozwiązać. Jeżeli mieszkasz w mieście, to wokół ciebie może nie być lasów, gdzie można taką wycieczkę przeżyć. Może konieczny będzie zakup lotu na jakąś wyspę, gdzie nikt nie mieszka, tak jak to czasami można obejrzeć jakiś Show w telewizji czy internecie, gdzie ludzie żyją całkiem nago przez 2 tygodnie na bezludnej wyspę, z dzikimi zwierzętami, robakami itd. Należy przedyskutować sprawę czy iść na wycieczkę pieszo, czy pojechać autem, a może statkiem. Na takim odosobnieniu, bez tych wszystkich informacji, z telwizji, radia, wiadomości na żywo, wypadków, wydarzeń itd., człowiek staje się całkiem inny, ma dla siebie więcej czasu, może przemyśleć życie, przeszłość, przyszłość itd. Polecamy każdemu spróbować udać się nawycieczkę urbanistyczną.