Relaks w polskich termach

0

Kąpiel w gorących źródłach to nie tylko doskonały sposób na relaks, ale również na pokonanie różnych dolegliwości zdrowotnych. Dlatego właśnie na wycieczkę do tych miejscowości, które oferują kompleksy termalne, powinny zdecydować się przede wszystkim osoby nerwowe, żyjące w ciągłym stresie, cierpiące na bóle mięśni i stawów, a także zmagające się z wysokim ciśnieniem krwi i chorobami skóry. Jednak jest niemal pewne, że pobyt w termach dostarczy każdemu mnóstwa wrażeń, bez względu na to, ile ma lat oraz czy cierpi na jakieś dolegliwości, czy też nie.
Aby doświadczyć przyjemności, jaka płynie z kąpieli w tętniących ciepłem źródłach, nie trzeba koniecznie jechać w góry. Obok takich miejscowości jak Bukowina, Białka Tatrzańska czy Szaflary na Podhalu do skorzystania z kompleksów termalnych zaprasza między innymi Poznań, Uniejów czy znajdujący się blisko stolicy Mszczonów. Jednak największym zainteresowaniem turystów cieszą się chyba termy znajdujące się w Tatrach. Na chętnych czekają cały rok, oferując im mnóstwo atrakcji, a do tego niesamowite widoki na górskie szczyty.
Do najchętniej odwiedzanych uzdrowisk termalnych należy z pewnością Białka Tatrzańska. Tutaj właśnie znajduje się kompleks Bania, który słynie z wielu nowoczesnych rozwiązań. Turyści mają do dyspozycji nie tylko baseny termalne, ale również hotel i ośrodek narciarski. Na chętnych czeka również restauracja, w której można skosztować dań miejscowej kuchni. Tutejsze wody termalne obfitują między innymi w takie minerały jak magnez, potas, krzem i cynk. Kąpiele mogą przynieść wiele korzyści osobom cierpiącym na różne dolegliwości zdrowotne. Kompleks Bania oferuje mnóstwo atrakcji, więc pobyt tutaj warto zaplanować na kilka dni. To idealne miejsce do wypoczynku zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Najmłodszych pozytywnie zaskoczy pobyt w strefie zabaw, gdzie do woli mogą korzystać z brodzików, kaskad czy zjeżdżalni. Dorośli z kolei mają do wyboru strefę relaksu z jacuzzi i sprzętem do masażu wodnego lub saunarium. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z obu możliwości. Na chętnych czekają baseny zewnętrzne wypełnione gorącą wodą. Z oddali widać zaś Tatry Wysokie. To jedne z wielu miejsc w Białce Tatrzańskiej, które urzeka pięknem krajobrazu, zwłaszcza zimą, gdy leży śnieg i jest słonecznie.
Zdecydowanie większym kompleksem niż Bania są Termy Bukovina. Każdy basen ma tutaj swoją nazwę, wskazującą na to, że w pobliżu znajdują się Tatry. Uzdrowisko oferuje zarówno baseny wewnętrzne, jak i zewnętrzne, w których temperatura wody przekracza trzydzieści stopni. Ponadto na turystów czekają między innymi łaźnie parowe i dostarczające mnóstwa rozrywki zjeżdżalnie. Dzieci również nie będą się tu nudzić. Specjalnie dla nich uruchomiono szkołę nurkowania, a ponadto mogą korzystać z wielu brodzików i zjeżdżalni. Osoby planujące odwiedzić Bukowinę, a przy okazji zwiedzić Tatry, mogą skorzystać ze specjalnej promocji, pozwalającej nieco obniżyć cenę biletu. W jej ramach zakup jednego biletu umożliwia zarówno wjazd na Gubałówkę, jak i kąpiel w Termach Bukovina.

Leave a Reply