Ciekawostki z Amsterdamu

0

amsterdam-988040_1280Amsterdam to jedno z najsłynniejszych europejskich miast. Znane jest szczególnie z powszechnie panującego tutaj liberalizmu, otwartości na turystów oraz ogromnej tolerancji. To właśnie Amsterdam uważany jest niemal za symbol wolności i liberalnych poglądów.
Amsterdam to również centrum holenderskiej kultury, którą można poznać dzięki licznym teatrom, kinom, muzeom oraz innym ośrodkom życia kulturalnego. Miast to stało się również symbolem współgrających i stykających się ze sobą tradycyjnych wartości wraz z nowoczesnymi, często niemoralnymi zachowaniami.
Miasto to pełne jest młodych ludzi. Ulice pełne są studentów oraz turystów z całego świata. Młodzi ludzie przyjeżdżają tutaj tak chętnie głównie ze względu na liberalny charakter miasta, wszech obecnie panującą przyjazną atmosferę oraz otwartość ludzi. Można tutaj imprezować do woli. Również w miejscach publicznych nie ma zakazów stosowania używek, czy picia alkoholu. Jest to więc raj dla młodych ludzi szukających wrażeń i świetnej zabawy.
Turyści szukający bardziej wyrafinowanych rozrywek mogą skorzystać z szerokiej oferty kulturalnej, która jest bogata w słynne muzea oraz teatry.
Amsterdam podobnie jak Wenecja leży na wodzie. Budowane tutaj budowle ustawiane są na dębowych palach, które zostają wbite bardzo głęboko w podmokłym terenie. Obecnie stosuje się bardziej nowoczesne metody wykorzystujące betonowe konstrukcje.
Ogromny wpływ na atrakcyjność miasta ma bogata historia kultury i sztuki. W okresie największego rozkwitu miasta tworzyło tutaj wielu wybitnych malarzy. Ich dzieła można podziwiać w dziesiątkach galerii i muzeów.
Amsterdam posiada również klub sportowy Ajax, który jest znany również poza krajem. Dzięki klubowi powstało wiele inwestycji sportowych, które przyczyniły się również do rozwoju i zwiększenia popularności Amsterdamu.
Miasto słynie również z bogatej tradycji kulinarnej. Bary i restauracje bogate są nie tylko w tradycyjne potrawy, ale również drobne przekąski. Drobne dania są serwowane głównie w pubach, jako przekąska przy nocnym biesiadowaniu. Znane są tutaj frytki podawane z dodatkiem wyboru 12 sosów, przekąski pod postacią holenderskiego sera z musztardą oraz krokietowe kuleczki.
Amsterdam to również miasto słynne z rowerów. Ruch rowerowy jest tutaj niezwykle popularny. Na każdej ulicy można spotkać wielu rowerzystów. Niekiedy dla turystów, którzy nigdy wcześniej nie byli w Amsterdamie może okazać się trudne poruszanie po tym mieście. Wąskie uliczki pełne pieszych oraz rowerzystów mogą okazać się uciążliwe i często niebezpieczne. Malowniczo wyglądają również miejskie balustrady otoczone przykutymi do nich rowerami.
Powyższa, bardzo krótka charakterystyka doskonale ukazuje jak wiele oblicz posiada holenderski Amsterdam. Miasto bogate jest w bardzo wiele skrajności, które bardzo dobrze funkcjonują w swoim pobliżu. Jest to świetne miejsca dla turystów niezależnie od wieku i oczekiwań. Każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie w tym słynnym na cały świat mieście. Z pewnością jest to miejsce warto odwiedzenia i poznania.

Leave a Reply