Piękna Bułgaria dla każdego

0

bulgaria-987552_1280Bułgaria jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy, który cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. W okresie wakacyjnym Bułgaria staje się jednym z najczęściej wybieranych przez turystów państw. Tak ogromną popularność zawdzięcza pięknym krajobrazom, ciekawym zabytkom, przyjemną pogodą oraz bogatej kulturze bałkańskiej. Równie dobrą zachętą jest koszt wakacji w Bułgarii, który jest zdecydowani niższy niż w innych europejskich państwach.
Odwiedzając Bułgarię warto poznać jej kilka najważniejszych miast i regionów, z których słynie ten turystyczny raj.
Pierwszym ciekawym miejscem, które warte jest naszej uwagi jest przylądek Kaliakra znajdujący się w północnej części wybrzeża Morza Czarnego. Miejsce to słynie przede wszystkim z pięknych krajobrazów. Piaszczyste plaże, morskie fale oraz ciepły klimat to raj dla spragnionych przyjemnego wypoczynku.  Dodatkowym urozmaiceniem jest oczywiście piękny, nieco tajemniczy krajobraz pełen jaskiń i grot. W okolicy znajdują się również liczne ruiny dawnych murów obronnych oraz rzymskich łaźni. Wyjątkowo przyjemne miejsca zarówno dla ludzi pragnących odpocząć na plaży, jak i miłośników wędrówek, czy poznawania historii.
Innym rozwiązaniem, które również warte jest poznania jest oczywiście Płowdiw. Jedno z najstarszych miast Bułgarii, które zostało bardzo dokładnie zbadane przez wiele prac archeologicznych. Płowdiw to niesłychane bogactwo dawnych zabytków, historycznych miejsc oraz cennych atrakcji kulturalnych. Świetne miejsce dla osób ceniących sobie odkrywanie dawnej kultury, tradycji i historii.
Bogatą historię oraz piękne krajobrazy posiada również Sozopol położony w południowej części wybrzeża Morza Czarnego. Historia tego miejsca sięga już epoki brązu. Dzięki temu można zobaczyć tutaj liczne pozostałości po bardzo odległych czasach. Poza bogatą historią Sozopol to również bardzo bogate środowisko przyrodnicze. Wybrzeże w tym rejonie zachwyca przejrzystą, przyjemną wodą oraz niezwykłymi klifami. Połączenie to daje niesamowicie piękne widoki, które nieustannie doceniane są przez turystów z całego świata.
Jeśli pragniesz spędzić swój urlop w nieco innym klimacie koniecznie wybierz na swój cel piękne miasteczko o nazwie Nesebyr nad Morzem Czarnym. Jedno z najstarszych miast w Europie urzeknie Cię pięknym położeniem i licznymi zabytkami. Miasteczko słynie również z ciekawej zabudowy architektonicznej, która jest bardzo charakterystyczna i przyczyniła się do uzyskania przez Nesebyr wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Miejscem pełnym rozrywki jest Warna. Bez trudu można tutaj odnaleźć wszystko co jest potrzebne do świetnej zabawy. Istnieje tutaj wiele barów, dyskotek, restauracji, kurortów, itp.  Poza licznymi rozrywkami można poznać tutaj bogatą historię regionu, dzięki licznym zabytkom, ruinom dawnych budowli rzymskich, bizantyjskich oraz tureckich.

Leave a Reply