Walizka kobiety na wakacje – co ze sobą zabrać

0

Czas urlopów już się dawno rozpoczął. Wszyscy już mają dokładnie zaplanowane kiedy i gdzie pojadą na wymarzone wakacje. Czy może do szczęścia jeszcze czegoś brakować? Okazywać się może, że tak. Jeśli jesteś kobietą to koniecznie musisz zabrać ze sobą najbardziej praktyczne rzeczy – nie warto pakować do swojej torby tego co w danym momencie nie jest Ci aż tak potrzebne.

Czy warto ze sobą zabierać całą szafę ciuchów? Oczywiście, że NIE! Zamiast tego pomyśl o tym aby wybrać takie, które nie będą wymagały zbędnego prasowania. To co zyskasz jest świadomością, że nie będziesz się musiała zamartwiać jak wyglądasz w niewyprasowanych ciuchach. Do praktycznego ubioru zaliczaj te, które zostały odpowiednio wykonane z poliestru gdyż to właśnie one nie gniotą się a w dodatku mogą szybko wyschnąć.

Zdecyduj się na ekonomiczne pakowanie swoich ciuchów – pomyśl o tym aby zabrać ze sobą np. 2 lub 3 koszulki wygodne zamiast ośmiu np. na rynek , do pubu itp. Odzież na którą się decydujesz tak naprawdę powinna być uniwersalna abyś mogła ją dostosować do każdej sytuacji. Na pewno praktyczny ciuch na wakacje to sukienka – nie zajmuję zbyt dużo przestrzeni w walizce a oprócz tego jest w stanie przydać się na wieczór jak i także na rano. Prostota i dopasowanie to klucz do sukcesu na wakacjach – ale także nie należy zapominać tego, że będziemy robić sobie zdjęcia więc połączenie stylu z prostotą powinno iść w parze.

Zabieraj ze sobą na wycieczkę albo kurtkę z kapturem lub bluzkę z kapturem. Nie ma znaczenia czy jedziesz gdzieś do kraju gdzie standardowa temperatura to 30 stopni. Bluza z kapturem na wakacje może Ci się przydać w zdecydowanie innym miejscu niż plaża a np. metro, sklep gdzie jest klimatyzacja lub wtedy kiedy niespodziewanie zacznie padać deszcz.

Praktyczna odzież na wakacje to także wygodne i przyciemnione spodnie. To właśnie na nich nie będzie się aż w tak dużym stopniu osadzał niepotrzebny brud oraz kurz. Najlepszą opcją jako wygodny ciuch na wakacje to legginsy oraz tunika. Oprócz tego, że są niezwykle wygodne to dodatkowo elegancko się w nich wygląda.

Decydujesz się na wyjazd gdzieś na słoneczną plażę? Pomyśl o tym aby zabrać ze sobą buty, które będą wygodne a także płaskie. Masz tutaj wybór pomiędzy sportowymi sandałami a także japonkami. Za sprawą ich uniwersalności będziesz mogła wejść w nich na plażę, klubu lub restauracji.

Na wycieczkę nie zabieraj ze sobą zbyt dużej torby na kosmetyki. Zamiast tego pomyśl o czymś zupełnie innym a chodzi tutaj o rozmiar mini. Weź ze sobą chusteczki nawilżone, które będą Ci właściwie służyć do oczyszczania twarzy a także do higieny intymnej w najbardziej delikatnych miejscach. Na pewno mogą Ci się przydać w dłuższych podróżach np. autokarem.

Dostosuj swoje ubrania do miejsca w które się wybierasz. Pomyśl o tym aby zabrać najbardziej przydatną odzież wraz z kulturą ubierania się w danym miejscu. Możesz na pewno znaleźć charakterystyczny styl ubioru, który będziesz mogła wyróżniać do Azji, Tajlandii itp. Jeśli decydujesz się odwiedzić kraj muzułmański lub azjatycki to koniecznie musisz zrezygnować z odzieży, która będzie uwidaczniać części twojego ciała np. dekolt lub uda. Nie decyduj się tutaj na spódniczkę mini.

Jeśli decydujesz się zabrać ze sobą dodatki to pomyśl o tym aby one spełniały wiele funkcji. Pomyśl o tym aby zabrać ze sobą szal, który może posłużyć jako okrycie głowy, apaszkę po to aby ją użyć kiedy będzie chłodno. Na pewno ciekawy gadżet na wakacje to okulary przeciwsłoneczne – kiedy słońce będzie świecić tak mocno to akcesorium będzie dla Ciebie znakomite. Plusem jest fakt, że będziesz mogła obserwować gdzieś na plaży przystojniaków, którzy będą leżeć bez koszulki zupełnie niepostrzeżenie. Jeśli nie chcesz być podrywana przez innych facetów to pomyśl o tym aby zabrać ze sobą pierścionek – nie jest ważne czy jesteś mężatką czy nie. Jeśli potencjalny adorator zauważy to u Ciebie na rękach to tak właściwie zrezygnuję z próby podrywu.

Nawet jeśli nie byłaś w harcerstwie to powinnaś wiedzieć, że warto ze sobą zabrać podstawowy sprzęt na wakacje m.in. ostry nożyk, scyzoryk a także latarka. Nie zapomnij zabrać również ze sobą środków przeciwbólowych a także plastrów i wody utlenionej. Jeśli jedziesz na wakacje nad jeziorem to pomyśl o tym aby wziąć ze sobą spray na komary. Oczywiście twoja wycieczka nie będzie udana jeśli nie zabierzesz ze sobą olejku do opalania z dużym filtrem.

Weź ze sobą lepszy rodzaj bielizny. Z czego ona się powinna składać? Przede wszystkim z bawełny. Oprócz tego powinna być bardzo wygodna. Najlepiej będzie jeśli skorzystasz z termoaktywnej ponieważ on jest uniwersalna.

Leave a Reply